Make your own free website on Tripod.com
HOME | REAL ESTATE IN CENTRAL KENTUCKY | PICTURES | WHAT WE HAVE AVAILABLE | MEASURING INSTRUCTIONS | CONTACT US | PRODUCTS PAGE | ABOUT US | GRANITE HILL RIDING ACADEMY | WINTER TOURNAMENTS | WANT A SAFE TAN? | One of a KIND Jewelry

SADDLESEAT RIDERS CONSIGNMENT

February Show Results

Judge - Ray Yoder

     

                          

                             

B.Show Practice Adult WCT

1.        Katie Carter                  Spring Hill

2.        Sheila Seybert              Spring Hill

 

1.Advanced Equitation WTC

1.        Lindsey Goetzinger          Little Britain

2.        Sara McNeely                   Sandy Run

 

2. NO ENTRIES

 

3. Int. Equitation WTC 17& Under

1.        Jennifer Warner                Little Britain

2.        Meaghan Creech               Ainsley

3.        Scarlett Spingate               SpringHill

4.        Brook Trainer                   Little Britain

5.        Crissy Hill                        Little Britain

6.        Courtney Hastings           SpringHill

 

4.Advanced Equitation WTC 17 & Under

1.        Brie Trainer                     Little Britain

2.        Kaycee Dolwick               Sandy Run

3.        Caitlin Sparks                   Little Britain

4.        Lindsey Goetzinger          Little Britain

5.        Ande Seybert                    SpringHill

6.        Julie Greenlee                   Ainsley

 

5. Beg. Equitation 17 & Under

1.        Lydia Shedlofsky             Ainsley

2.        Rosie Santos                     Sandy Run

3.      Marissa Baquero               LeMasters

 

 

6.Show Pleasure Adult

1.        Susan Scherrer                 Sandy Run

2.        Ashley Glies                     Little Britain

3.        Allison Gallery                 SpringHill

4.     Sheila Seybert                   SpringHill

 

 

 

  7. Beg. Academy WTC- 13& Under

1.        Katie LeClaire                 Little Britain

2.        Jennifer Crisp                  Ainsley

3.        Samantha Johnson           Sandy Run

4.        Paige Klee                        Little Britain

5.        Shelby Pribble                  Sandy Run

6.        Marissa Baquero              LeMasters

 

8.Academy Pleasure Horse WTC- Adult

1.        Rachel Bourke                  Sandy Run

2.        Deborah Lancaster            Justa Mere

3.        Monica Olson                   Little Britain

4.        Heather Hann                   DayDream

5.        Jackie Landis                    SpringHill

 

9. Academy Equitation WTC Adult

1.        Deborah Lancaster            Justa Mere

2.        Jackie Landis                     Spring Hill

3.        Monica Olson                    Little Britain

4.        Haether Hann                     Day Dream

5.        Rachel Bourke                   Sandy Run

 

10A. Pleasure Horse WTC-17 & Under

1.        Katie LaClaire                   Little Britain

2.        Meaghan Creech               Ainsley

3.        Kaycee Dolwick               Sandy Run

4.        Ande Seybert                    SpringHill

5.        Shelby Patton                   Day Dream

6.        Allison Hunter                  LeMasters

 

10B.

1.          Ali Layman                       LeMasters

2.          Crissy Hill                         Little Britain

3.          Rosie Santos                      Sandy Run

4.          Keegan Gay                       SpringHill

5.          Lydia Shedlofsky               Ainsley

6.          Elizabeth Harris                 Justa Mere

 

10C.

1.          Jennifer Warner                 Little Britain

2.          Scarlett Spingate                SpringHill

3.          Shelby Pribble                   Sandy Run

4.          Amy Perry                         Justa Mere

 

11. Pleasure Pony WTC-17 & Under

        NO ENTRIES

 

12. Open Horsemanship WTC 50/50 Adult

1.          Ashley Glies                     Little Britain

2.          Katie Carter                      SpringHill

3.          Susan Scherrer                  Sandy Run

4.          Allison Gallery                 SpringHill

 

13A. Open Horsemanship WTC-50/50 Juvenile

1.          Jennifer Crisp                   Ainsley

2.          Ali Layman                      LeMasters

3.          Brooke Trainer                 Little Britain

4.          Sam Johnson                    Sandy Run

5.          Keegan Gay                     SpringHill

 

13B.

1.          Brie Trainer                       Little Britain

2.          Allison Hunter                   LeMasters

3.          Sara McNeely                    Sandy Run

4.          Shelby Patton                    Day Dream

5.          Elizabeth Harris                Justa Mere

 

13C.

1.          Caitlin Sparks                   Little Britain

2.          Julie Greenlee                   Ainsley

3.          Paige Klee                        Little Britain

4.          Courtney Hastings           SpringHill

5.          Amy Perry                       Justa Mere

 

14. Speciality WT

1.          Ali Smith                         Justa Mere

2.          Kylie Keelin                    Lemasters

 

15. Pleasure Horse WT Adult

1.          Nina Morris                     Wingait

2.          Jessica Sorrenson             Little Britain

3.          Charlie Oney                    Sandy Run

 

16. Equitation WT Adult

1.          Nina Morris                     Wingait

2.          Jessica Sorrenson             Little Britain

3.          Charlie Oney                    Sandy Run

 

17. Lead Line WT 8 & Under {Judged & Tied}

1.        Ashley Chuck                    Sandy Run

 

18. Lead Line W 6& Under { All get ribbons;Announced in order judged}

1.          Emma Gearon                    Justa Mere

2.          Drew Fannin                      LeMasters

3.          Tyler Walker                      SpringHill

 

19. Open Horsemanship WT 50/50 Adult

       NO ENTRIES

20A. Open Horsemanship WT Juvenile 50/50

1.          Mollie Pennington               Justa Mere

2.          Kori Ivanchak                      Ainsley

3.          Kelly Martin                        Little Britain

4.          Austin Kucera                      Little Britain

 

20B.

1.           Desiree Wade                         Sandy Run

2.           Jordon Mangeat                      Justa Mere

3.           Sharaya Cox                           Justa Mere

 

 

 

21 Equitation WT 6 & Under

1.           Kelsey Martin                        Ainsley

2.           Mandy Bray                           Little Britain

3.           AnneWitten Burchett             LeMasters

 

22. Academy Pleasure WT 6 & Under

1.          Kelsey Martin                    Ainsley

2.          Mandy Bray                       Little Britatin

3.          AnneWitten Burchett         LeMasters

 

23. Int Equitation WT 14-17

          1.       Katie Eisermenger            Sandy Run

24. Beg. Equitation WT 14-17

1.           Kelly Martin                      Little Britain

2.           Ann Harrell                        SandyRun

3.           Quinn Bond                        SpringHill

 

25. Int. Equitation WT 11-14

1.          Lauren Ekers                      SpringHill

2.          Loria Ashley                       Wingait

3.          Breanne Thompson             LeMasters

4.          Amy Hatfield                      SpringHill

 

26. Beg. Equitation WT 11-14

1.          Andy McElroy              SpringHill

2.          Amber Trusty                Wingait

3.          Kim Stephens                Little Britain

4.          Abby  Smith                 Justa Mere

5.          Kindall Pennington       Ainsley

 

27. NO ENTRIES

 

28. NO ENTRIES

 

29. NO ENTRIES

 

30A.Int. Equitation WT 9 & 10

        1.      Breanna Trainer                Little Britain

        2.      Forrest Hellebusch            Ainsley

        3.      Josh  Scherrer                    Sandy Run

 

30B.

1.          Lydia O’Brien              Little Britain

2.          Desiree Wade               Sandy Run

3.          Kaitlyn Elswick            SpringHill

4.          Lauren Fannin               LeMasters

 

31. Beg. Equitation WT 9 & 10

        1.      Katie Flynn                   Ainsley

        2.      Charlotte LeClaire        Little Britain

        3.      Courtney Baell              Sandy Run

        4.       Alissa Ballard               Ainsley

        5.       Caroline Short              LeMasters

 

32. Int. Equitation WT 8 & Under

        1.      Angela Mangine            Little Britain

        2.      Ashleigh Luebber          Justa Mere

        3.      Melanie Palmer             Sandy Run

        4.      Morgan McIntyre          LeMasters

 

33. Beg. Equitation WT 8 & Under

      1.      Tedlin  Lach                 Ainsley

         2.      Camile Riebel              SpringHill

         3.      Madison Patton            Day Dream

         4.      Hannah Irvine              LeMasters

 

34. Academy Pleasure WT 14-17

         1.       Kori  Ivanchak            Ainsley

         2.       Anne Harold               Sandy Run

         3.       Austin Kucera            Little Britain

         4.      Katie Eisenmenger      Sandy Run

         5.      Quinn Bond                 SpringHill

 

35A. Academy Pleasure WT 11-13

       1.      Loria Ashley             Wingait

          2.      Ande McElroy          SpringHill

          3.      Breanne Thompson    LeMasters

          4.      Lauren Ekers             SpringHill

          5.      Kim Stephens            Little Britain

 

35B.

         1.      Kindall Pennington               Ainsley

         2.      Amber Trusty                       Wingait

         3.      Amy Hatfield                        SpringHill

         4.      Abby Smith                           Justa Mere

 

36A. Academy Pleasure WT 9& 10

      1.      Courtney Baell                    Sandy Run

         2.      Katie Flynn                         Ainsley

         3.      Lauren Fannin                    LeMasters

         4.      Jordon Mangeat                  Justa Mere

 

36B.

         1.      Forrest Hellebusch              Ainsley

         2.      Kaitlyn Elswick                  SpringHill

         3.      Charlotte LeClaire              Little Britain

         4.      Molly Pennington               Justa Mere

         5.      Josh Scherrer                      Sandy Run

 

36C.

         1.      Brenna Trainer                   Little Britain

         2.      Alissa Ballard                     Ainsley

         3.      Lydia O’Brien                    Little Britain

         4.      Sharaya Cox                       Justa Mere

         5.      Caroline Short                    LeMasters

 

37A. Academy Pleasure WT 8 & Under

         1.      Melanie Palmer                 Sandy Run

         2.      Camile Riebel                    SpringHill

         3.      Ashliegh Luebbers             Justa Mere

         4.      Hannah Irvine                    LeMasters

 

37B.

         1.      Angela Mangine               Little Britain

         2.      Tedlin Lach                      Ainsley

         3.      Madison Patton                DayDream

         4.      Morgan McIntyre             LeMasters